Blog

Mis on roheline kaart ja millal on seda vaja?
Autoga reisimisel võib ette tulla olukordi, mida ei saa ette näha. Rohelise kaardi olemasolu aitab kindlustada, et oled ootamatusteks valmis ka väljaspool Eestit liigeldes.
Millal on õige aeg rehvid vahetada?
Rehvide õigeaegne vahetamine on oluline seaduse järgimiseks, kuid eelkõige ikkagi liiklusohutuse tõttu. Eestis kehtivad talve- ja suverehvide kasutamisele kindlad reeglid, aga ka nende puhul kehtivad eritingimused olenevalt ilmastikuoludest. Selgitame välja, millal on õige aeg rehvid vahetada, kuidas hinnata nende seisukorda ning millised on erinevate rehvitüüpide omadused.
Liiklusõnnetused võivad ootamatult juhtuda - kas oskad õnnetuse korral õigesti tegutseda?
Liiklusõnnetused võivad juhtuda ootamatult mistahes ajahetkel. Isegi kui oled kogenud juht ja järgid kõiki liikluseeskirju, võivad halb liikluskultuur, ilmastikutingimused või auto tehnilised probleemid tekitada olukordi, mida ei saa ette näha. Seetõttu on oluline teada, kuidas õigesti tegutseda, et tagada õnnetuse toimumise korral nii enda kui ka teiste liiklejate turvalisus.
Auto kasko- ja liikluskindlustuse kehtivuse kontroll
Liikluskindlustus on kohustuslik kõigile sõidukitele, et liiklejaid ootamatutes olukordades kaitsta. Kehtiv liikluskindlustus katab liiklusõnnetuse korral kolmandatele osapooltele tekitatud kahju, samas kui kaskokindlustuse olemasolu aitab katta ka õnnetuses süüdi oleva osapoole kahjud. Ilma kehtiva liikluskindlustuseta liikluses osaleda ei tohi.
Kas sõiduki omaniku kontrolli saab teha VIN-koodi alusel?
Kasutatud sõiduki ostmisel on oluline veenduda, et sõiduki ajalugu ja tehniline seisukord oleksid usaldusväärsed. Selleks on olemas lihtne tööriist – VIN-kood ehk sõiduki identifitseerimisnumber. Selle unikaalse koodi abil saad auto tausta kohta põhjalikku infot ja nii saad vältida võimalikke ebameeldivaid üllatusi.
Liiklusraev Eesti teedel: kuidas konflikte vältida?
Kas oled kunagi kogenud hetki, kus teise juhi käitumine viib su närvid viimase piirini? Või oled ise jäänud liiklusummikusse ja tundnud, kuidas viha tasapisi üle pea kerkib? Liiklusraev on probleem, mida kohtab Eesti teedel rohkem, kui arvata võiks. See väljendub emotsionaalse reaktsioonina: teiste juhtide sõimamine, kiiruse ületamine, ootamatud ja ohtlikud möödasõidud või lugupidamatus jalakäijate ja ratturite vastu.
Liikluskultuur Eestis: enamik autojuhte tegeleb sõidu ajal kõrvaliste tegevustega
Eestis läbi viidud uuring näitab, et märkimisväärne osa autojuhtidest tegeleb sõidu ajal kõrvaliste tegevustega. Umbes 63% juhtidest tunnistab, et on sõidu ajal telefoni kasutanud. Mõned neist kõnedele vastamiseks, mõned Waze'i või Google Mapsi kasutamiseks, aga osad isegi sõnumite saatmiseks. Kuigi hands-free-seadme kasutamine on seadusega lubatud ja ohutum alternatiiv, leidub ikkagi juhte, kes räägivad telefoniga ilma käed-vaba-süsteemita, mis tähendab, et nad on liikluses haavatavamad. Lisaks leidub neid, kes vastavad liikluses olles e-kirjadele, arvestamata sellega, et see võib kriitilistel hetkedel oluliselt aeglustada nende reageerimiskiirust ja otsustusvõimet.
Kust saada parimat liiklusinfot reaalajas? Google Maps vs Waze
Tänapäeva kiirelt arenevas maailmas on aeg hindamatu väärtusega. Vahet pole, kas sinu eesmärk on jõuda tööle, kohtumisele või lihtsalt nautida sujuvat sõitu nädalavahetusel – reaalajas liiklusinfo aitab meil teel olles teha targemaid valikuid. Eesti autojuhtide seas on välja kujunenud kaks populaarset ja teineteisega konkureerivat navigatsiooniäppi - Google Maps ja Waze. Kumb neist võiks aga olla parem just sinu jaoks? Uurime lähemalt mõlema rakenduse eeliseid ja Eesti inimeste üldist arvamust navigatsioonirakendustest.
Kuidas enne kasutatud sõiduki ostmist teha auto ajaloo kontroll?
Kasutatud auto ostmine võib olla keeruline, sest enamikel ostjatel puuduvad piisavad teadmised, et iseseisvalt sõiduki tehnilist seisukorda ja ajalugu adekvaatselt hinnata. Kas auto on varem osalenud avariides? Kas läbisõit on õige? Need nagu ka paljud teised küsimused tekivad ilmselt iga ostja peas. Õnneks leidub lihtsaid viise nendele küsimustele vastuste leidmiseks. Uurime lähemalt miks auto ajaloo kontroll on oluline ja kuidas seda teha ka siis, kui see teema on sulle võõras.
Mida teha erinevate auto hoiatustulede süttimisel Armatuurlaua tulede selgitus
Armatuurlaual mistahes hoiatustule ilmnemine võib esialgu ära ehmatada, kuid see on auto viis juhtida tähelepanu võimalikule probleemile. Armatuurlaua tuled edastavad juhile olulisi märguandeid, mis aitavad tuvastada võimalikke tõrkeid sõiduki töös. Kahjuks ignoreeritakse hoiatustulesid tihti, mis tähendab, et hilisemad remondikulud võivad olla veelgi suuremad või halvimal juhul võib auto rike põhjustada isegi liiklusõnnetuse. Selles artiklis selgitame levinumate armatuurlaua tulede tähendust, nende olulisust ja seda, kuidas nende puhul käituda.
Mida teha rehvi purunemise korral?
Rehvi purunemine võib juhtuda ootamatult ja tekitada närvilise olukorra nii sõiduki juhile kui ka kaasliiklejatele. Kui selline vahejuhtum tabab sind teel, on oluline tegutseda rahulikult, et tagada nii sinu kui ka teiste liiklejate turvalisus. Räägime lähemalt, kuidas sellises olukorras käituda ja millised sammud on vajalikud, et olukorrast turvaliselt ja võimalikult kiiresti välja tulla.
Miks on kasko omavastutus kaskokindlustuse valikul tähtis?
Auto omamine pakub teatud vabadust ja mugavust, kuid sellega kaasneb ka vastutus. Üks oluline osa sellest vastutusest on sõiduki kindlustamine. Kui liikluskindlustus on Eestis kõigile sõidukitele kohustuslik, siis kaskokindlustus on autoomanike jaoks vabatahtlik. Räägime lähemalt, mis võimalusi kaskokindlustus pakub ning mis on omavastutusel selle teemaga pistmist?